Uzmanlık Estetik ve Plastik Cerrahi
Uzmanlık Alanları
  • check-mark-1Estetik Cerrahi
  • check-mark-1Plastik Cerrahi
  • check-mark-1Rekonstrüktif Cerrahi

Doç. Dr. Hakan Şirinoğlu

Estetik ve Plastik Cerrahi

İstanbul Bakırköy doğumluyum. İlkokul eğitimimi Özel Kültür Koleji’nde, orta ve lise eğitimimi ise İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp hayatım başladı.

Üniversite eğitimimi bitirerek tıp doktoru ünvanımı aldım ve girdiğim Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) neticesinde Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde uzmanlık eğitimi yapmaya hak kazandım. Burada Türkiye’nin önde gelen Plastik Cerrahi hocaları Prof. Dr. Ayhan Numanoğlu, Prof. Dr. Mehmet Bayramiçli, Prof. Dr. Özhan Çelebiler, Prof. Dr. Erdem Tezel ve Doç. Dr. Ahmet Sönmez’den gerek cerrahi gerek akademik alanda aldığım eğitim sayesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olmaya hak kazandım. Uzmanlık eğitimimin sırasında Münih Bogenhausen Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi ve Yanık Merkezi bünyesinde Prof. Dr. Milomir Ninkovic ile çalıştım.

Uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış 65 adet makalem ve farklı bilimsel toplantılarda yaptığım çok sayıda sözel sunumum bulunmaktadır. 2013 yılında İzmir’de girdiğim sınav sonucunda Türk Plastik Cerrahi Derneği Ulusal Yeterlilik Diploması’nı, 2014 yılında ise Selanik ve Helsinki’de girdiğim yazılı ve sözlü sınavlar sonucunda Avrupa Plastik Cerrahi Yeterlilik Diploması’nı (EBOPRAS) almaya hak kazandım. 2018 yılının temmuz ayında ise Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık alanında doçent ünvanı aldım.Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmekteyim. İlgi alanlarımın arasında fotoğrafçılık, futbol ve seyahat gelmektedir. Yüz, burun ve meme estetiği ana uğraş alanlarımı oluşturmaktadır.